Ukradziona karta kredytowa – co robić?

Dokumenty, karty płatnicze i kredytowe to jedne z najbardziej pilnowanych przez nas rzeczy. Mimo to w dobie szerzącej się cyberprzestępczości plastikowy prostokąt wcale nie musi zginąć z naszego portfela, aby pieniądze zaczęły znikać z naszego konta.
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
Jak to możliwe? Dziś, aby dokonać zakupów w internecie wystarczy wpisać imię i nazwisko, kod karty kredytowej oraz kod CVC nadrukowany na odwrocie karty. Jeżeli więc kupowaliśmy coś w sieci, a nasz komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, oszust bez problemu zrobi zakupy na nasze konto.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Powinniśmy też uważać przy płaceniu kartą w sklepach stacjonarnych i nigdy nie spuszczać swojej karty z oka. Co jednak zrobić, gdy mimo wszelkich starań padniemy ofiarą oszusta.
Przeczytaj również: Jak dbać o system ogrzewania pod łogowego elektrycznego?
Przede wszystkim – jak najszybciej zgłośmy się do banku, aby zablokować kartę. Niestety, czasem bardzo trudnym do udowodnienia jest fakt, że to nie my zrobiliśmy zakupu, ale rzeczywiście zostaliśmy okradzieni.
Dobrym sposobem więc jest więc dmuchanie na zimne: ustawmy niski limit transakcji internetowych lub ustawmy dodatkowe ich zabezpieczenie w postaci SMS-a. To na pewno utrudni złodziejowi popełnienie przestępstwa.