„Wszystko” na USB

Pisząc o trendach w informatyce nie sposób pominąć wątku związanego z portem USB. Zrobił on wielką karierę na całym świecie i nie potrzebował wiele czasu, by stać się najbardziej pożądanym i uniwersalnym portem w historii informatyki. Aktualnie niemal wszystkie peryferia jakie można podłączyć do peceta obsługują technologię USB.

Myszki, klawiatury, pady do gier, drukarki czy skanery. Wspomniane wyżej dyski przenośne także. W czym tkwi tajemnica sukcesu tego portu? Jest on niewielki i ze względu na swoje techniczne właściwości można używać go w różnych celach.

Przesyła dane ze sporą prędkością, więc sprawdza się doskonale przy dyskach, ale również modemach internetowych. Niektóre modele modemów podłącza się do komputera właśnie przez port USB – dzięki temu użytkownik może cieszyć się dostępem do sieci WWW. USB to także ogromna ilość gadżetów i akcesoriów.

Portale aukcyjne są pełne lampek czy wiatraków zasilanych z tego portu. Możemy go również użyć, aby naładować telefon czy e-papierosa. Z biegiem lat USB było udoskonalane – modyfikacje były obliczone na to, by porty pracowały z większą szybkością.

https://getbuybox.com/blog/wydawcy/jak-zrobic-kopie-bloga/