Ubranie na rozmowę kwalifikacyjną

W życiu człowiek odbywa wiele ważnych rozmów i nie do każdej jest się w stanie odpowiednio przygotować. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej jest na odwrót. Doskonale wiemy, kiedy się odbędzie i warto wykorzystać ten fakt na naszą korzyść.

Przygotowanie merytoryczne to jedno, a wrażenie, które zrobimy jako osoba to drugie – i równie ważne. Badania pokazują, że wygląd zewnętrzny i zachowanie ma wpływ również na to, jak jest postrzegana nasza inteligencja czy umiejętności merytoryczne. Jak więc się ubrać, by zyskać kilka dodatkowych punktów? Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest najczęściej garnitur.

W bardzo niewielu przypadkach strój tego typu wypada niekorzystnie. Garnitur możemy sobie odpuścić jedynie wtedy, gdy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą pojedynczej akcji roznoszenia ulotek i stanowisk o podobnych charakterze. Każde inne zajęcie, zwłaszcza takie przy biurku, wymaga odpowiedniej dawki elegancji.

Garnitur będzie więc bardzo na miejscu. Poza tym, nawet najdroższy ubiór nie będzie działał na naszą korzyść, gdy nie zadbamy o jego stan. Ubrania nie mogą być pogniecione, a tym bardziej zabrudzone – choćby tylko delikatnie.

Nie mogą też być zbyt duże albo za ciasne. W ten sposób tylko się ośmieszymy i damy do zrozumienia, że nie jesteśmy zbyt poważnym kandydatem. Warto też pamiętać o zapachu.

Odpowiednia dawka antyperspirantu i trochę perfum to właściwy kierunek. Nie staraj się też na siłę wyróżniać. Przynajmniej nie za pomocą stroju.

Ekstrawaganckie dodatki mogą Cię raczej pogrążyć, niż przybliżyć do wymarzonego stanowiska pracy.

www.desig-n.pl