Trudny wybór, czyli płótno czy klejonka?

W życiu każdego chyba mężczyzny przychodzi taki czas, że potrzebny jest garnitur. Opcje są dwie – wizyta u krawca bądź też w sklepie.

Można więc mieć albo garnitur uszyty na miarę, albo też prosto z wystawy sklepowej. Od lat toczy się zażarty spór między tym, co lepsze i choć cały czas trudno jest wskazać zwycięzcę to jednak w obu przypadkach mamy trochę plusów i minusów.

Podobnie jest w przypadku wyboru między płótnem a klejonką. Zwolennicy garniturów robionych na płótnie zwracają uwagę, że są one lepszej jakości, ale za tym idzie także większa cena i dłuższy czas pracy.

Garnitur robiony w ten sposób wymaga bowiem wykończenia ręcznego i większego przywiązania do detali, w czym najbardziej specjalizują się chyba włoskie zakłady krawieckie. Klejonka jest z kolei opcją znacznie tańszą, choć wielu nazywa ją drogą na skróty – na klejonce szyje się bowiem łatwiej, ale też nie dorównuje ona jakościowo płótnie, dlatego też trzeba pamiętać, by takie garnitury czyścić w lepszych pralniach, które nie wpłyną negatywnie na ich prezencję.

www.26lo.waw.pl