Skarby z babcinego strychu

W materii antyków najwięcej do zaoferowania mają antykwariaty, gdzie nie brakuje wielu interesujących pozycji. Warto również odwiedzić targi staroci, które odbywają się cyklicznie w największych miastach, na przykład na terenie poznańskiej Starej Rzeźni. Tam można również zaopatrzyć się w cudeńka – czasami w śmiesznie niskich cenach, albowiem nie każdy sprzedawca zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę oferuje klientom.

Jest jeszcze jedno ciekawe źródło, które zbyt często pomijamy. Strychy i piwnice w rodzinnym domu kryją czasami wiele skarbów. Nierzadko znajdziemy tam również wartościowe antyki i meble, które mogą być doskonałym elementem dekoracji wnętrza – nie tylko takiego w stylu retro.

Niektórzy nie boją się eksperymentów i śmiało łączą nowoczesność z zabytkami, uzyskując tą drogą fenomenalne rezultaty. W internecie można znaleźć wiele inspirujących przykładów wnętrz urządzanych w oparciu o współczesne trendy oraz bardzo klasyczne rozwiązania. Wystarczy tylko poszukać i nie bać się odważnych zestawień.

www.kukania.com.pl