Pokój dziecięcy – pole do popisu

Pokój dziecięcy to ogromne pole do popisu dla wszystkich amatorów własnoręcznego dekorowania wnętrz. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że sypialnię malucha zwykle traktujemy z pewnym przymrużeniem oka i nie martwimy się, czy elementy jej wystroju nie będą wyglądały głupio lub kiczowato. Jednocześnie jednak dzieci są bardzo wymagającymi lokatorami, które bardzo szybko nudzą się monotonnym wystrojem, więc ich pokoje stanowią ciągłe wyzwanie.

Dzięki własnoręcznie wykonywanym dekoracjom, pokój dziecięcy może przemieniać się nawet kilka czy kilkanaście razy w roku! Wszystko zależy wyłącznie od chęci urozmaicania jego wyglądu oraz pomysłowości rodziców. Dekoracje typu DIY nie tylko umilą wnętrze, ale również pomogą maluchowi poznawać otaczający go świat i przyswajać następujące w nim zmiany. Na wiosnę miło jest powiesić pod żyrandolem kilka kolorowych motylków lub ptaszków.

Tego typu ozdoby można wykonać w bardzo prosty sposób, jednocześnie łatwo ożywiając wnętrze. Zimą sympatycznie wyglądać będą bałwanki z waty, przyklejone na ścianach. Ciekawą ozdobą Wielkanocną są tekturowe zajączki, obklejone gruboziarnistą kaszą.

To, jak pokój twojego dziecka będzie wyglądał na poszczególne okazje, zależy wyłącznie od twojej fantazji.