O kobietach w pracy

Kobiety w pracy bardzo często wykorzystują swój wizerunek do osiągania sukcesów. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach wysokie kompetencje nie są jedyną wartością pracownika.

Liczy się również efekt i walory osobowościowe. Strój to element, który umożliwia podkreślenie swojej charyzmy i powagi stanowiska.

Elegancka garderoba wskazuje na profesjonalizm i wysokie kwalifikacje, które podświadomie kojarzą nam się ze schludnością i dbałością o szczegóły.Kobieta powinna więc w szczególny sposób zwracać uwagę na to, w jaki sposób prezentuje się nie tylko w kontaktach z mężczyznami – co jest oczywiste, ale również z innymi kobietami, ponieważ w relacjach biznesowychto nasze ubranie jest wizytówką nas samych.

Warto również pamiętać o takich elementach naszego wizerunku jak włosy – schludne, dobrze rozczesane, najlepiej spięte w kok lub kucyk – wygodniejszy w utrzymaniu w ciągu całego dnia. Należy unikać długich rozpuszczonych włosów, chyba, że włosy nasze nie skręcają się i wiemy, że jesteśmy w stanie je utrzymać do końca dnia w tym samym stanie, co na początku.

Garsonki