Kuchnia marzeń

Wreszcie miejsce, które dla wielu jest sercem domu i jego najważniejszą częścią. Kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym przyrządza się jedzenie, choć aspekt użytkowy jest siłą rzeczy najważniejszy. Może się w nich koncentrować także życie rodzinne – tam toczą się ważne rozmowy, tam można spożywać posiłki. To ostatnie jest możliwe w kuchniach odpowiedniej wielkości.

Niestety w realiach polskich mieszkań, zwłaszcza tych będących dziełem PRL-owskich architektów, pole manewru jest ograniczone. Kuchnie są z reguły bardzo małe i chwilami trudno w nich gotować, a co dopiero jeść całą rodziną. Pewnym rozwiązaniem może być połączenie pokoju z kuchnią – można wtedy zyskać metr lub dwa, a równocześnie sprawić sobie aneks kuchenny. Wygląda to efektownie i ma sporo zalet, jednakże nie każdej gospodyni odpowiada sytuacja, gdy jest stale na widoku.

Poza tym chwilami trudno jest pogodzić wykonywanie pewnych kuchennych czynności na przykład z oglądaniem telewizji – głośno pracujący mikser raczej temu nie sprzyja.