Komputery stworzone dla gier

Pora zająć się grami, o których była mowa przed chwilą. Już lata 80. przyniosły prawdziwy wysyp gier, które przyciągały przed ekrany miliony osób, zwłaszcza młodych.

Początkowo hitem były konsole telewizyjne, z prostą grafiką i oprawą dźwiękową, ale stanowiące rewolucję jak na tamte czasy. Rynek konsol rozwijał się dynamicznie, ale o nich jeszcze będziemy pisać. Ważnym atrybutem w rękach graczy są również komputery.

Najnowsze gry mają to do siebie, że stawiają wysoko poprzeczkę maszynom, na których będą działać. Muszą one dysponować potężnymi procesorami, dużą ilością pamięci RAM oraz wydajnymi kartami graficznymi. Wpływa to rzecz jasna na ich cenę – za najlepsze komputery dedykowane graczom trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych, ale w zamian za to można swobodnie uruchamiać nowe tytuły przez kilka lat.

Jeśli zajdzie potrzeba, parametry maszyny można polepszyć wymieniając podzespoły. Często miłośnicy gier samodzielnie składają swoje komputery z elementów, które najbardziej im odpowiadają i które sami dobierają.