Jak zrobić dekoracyjną podkładkę pod buty?

Urok każdego mieszkania tkwi w szczegółach. Niestety, wiele osób kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy i żyją w przekonaniu, że wystarczy kupić gustowne meble, by nadać swojemu lokum niepowtarzalny urok. Tymczasem może okazać się, że czasami własnoręcznie możemy wykonać gadżety, które ożywią każde wnętrze. Jednym z takich niepozornych, często niedocenianych, a jednak ozdobnych i praktycznych drobiazgów są podkładki pod buty.

Ustawione w pobliżu drzwi, mogą sprawić, że przechowywane w domu obuwie zawsze będzie znajdowało się w odpowiednim miejscu. Co więcej, unikniemy także nadmiernego zabrudzenia podłóg i konieczności zbyt częstego zamiatania. W sklepach można kupić gotowe maty pod buty, jednak nie będą tak oryginalne, jak te, które możesz wykonać własnoręcznie. Pamiętaj jednak, że przy ich wykonaniu najlepiej sprawdzą się dość trwałe materiały.

Kolorowe kwiatuszki czy urocze muszelki należy więc z góry odrzucić. Doskonale sprawdzą się tutaj jednak na przykład kamyszki, które można nabyć w znacznej części wielobranżowych sklepów. Wystarczy przytwierdzić je do gumowej maty za pomocą mocnego kleju. Poczekaj, aż przyklejone elementy wyschną i ozdoba gotowa!.