Jak stary sweter wygląda na kanapie?

Niektóre osoby uwielbiają rękodzieło i z upodobaniem oddają się wszystkim działaniom, które pozwalają im własnoręcznie upiększać wnętrza ich mieszkań. Inne zaś wolałyby tego uniknąć za wszelką cenę, a ich zmysł dekoratorski ogranicza się do odwiedzania sklepów i wybierania gadżetów, które nie będą zbytnio razić w oczy. Jeśli jednak tworząc dekoracje DIY można jednocześnie pozbyć się starych rzeczy i wzbogacić wnętrze swojego domu, trudno jest oprzeć się pokusie. Niektóre pasjonatki robótek ręcznych z zamiłowaniem prują stare swetry, by przerobić je na całkiem nowe części garderoby.

Niestety, nie każdy ma zdolności lub zamiłowania, które pozwalałyby mu na uprawianie takiej odmiany „recyklingu”. Jednak nawet niezbyt wprawne krawcowe, mogą z powodzeniem wyczarować ze starego swetra całkiem przytulną poszewkę na poduszkę. Wystarczy, że wywiniesz sweter na lewą stronę i wytniesz z niego kształt nieco większy niż poduszka, którą chcesz nim ozdobić. Zostawiając sobie kilka centymetrów zapasu z każdej strony, zyskasz miejsce na szwy.

Następnie, nadal na lewej stronie, zeszyj ze sobą trzy boki swetrowego prostokąta. Potem wsadź do środka poduszkę i zaszyj ostatni bok. W ten sposób sprawisz, ze szwy będą jak najmniej widoczne. Poduszka gotowa!.