Jak ozdobić wnętrze zwykłym sznurkiem?

Kolor ścian i wybór mebli mają ogromne znaczenie podczas urządzania domu czy mieszkania. Warto jednak pamiętać, że urok każdego wnętrza kryje się w szczegółach. Jeśli jest to zgodne ze stylem, jaki chcemy uzyskać, świetnie mogą sprawdzić się tutaj własnoręcznie wykonane dekoracje. Choć trudno to sobie wyobrazić, niektóre z nich można przygotować przy użyciu zwyczajnego sznurka.

Właśnie dzięki temu zwyczajnemu przedmiotowi możemy stworzyć wiele ciekawych ozdób. Sznurek przyda się do zrobienia ozdobnych kul, które można układać w ozdobnych misach czy koszykach. Sprawdzą się niemal we wszystkich pomieszczeniach. Takie kule można powiesić także w dowolnym miejscu.

Sezonowo sprawdzą się jako oryginalne bombki na choince. Wbrew pozorom, jakie wywołuje interesujący efekt, przygotowanie sznurkowych kul jest banalnie proste. Wystarczy dokładnie namoczyć sznurek w utwardzaczu do tkanin. Następnie należy obwiązać nim balonik, nadmuchany do wielkości odpowiadającej rozmiarowi naszych przyszłych kul.

Po zaschnięciu utwardzacza i całkowitym wyschnięciu sznureczka, wystarczy przebić balon we wnętrzu kuli i delikatnie wyciągnąć go na zewnątrz.