Jak dobrać pasek do garnituru?

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i bardzo podobnie jest, jeśli chodzi o wybór dodatków do różnego rodzaju stylizacji. Bardzo ważne jest więc odpowiednie dobranie butów, krawata, poszetki czy paska do spodni w przypadku mężczyzny stawiającego na garnitur szyty na miarę.

Wszystko, począwszy od koloru, a skończywszy na długości czy grubości, ma znaczenie w naszej stylizacji i może odpowiednio zaakcentować pewne rzeczy lub też zupełnie popsuć nasz wygląd. Pasek nie tylko spełnia więc funkcję podtrzymującą spodnie, ale też jest ważną częścią wizualną naszego ubioru.

Dlatego powinien pasować do pozostałych dodatków kolorem i swoim charakterem. Najczęściej stawia się na buty oraz pasek w tym samym kolorze, podobnie zresztą jak i klamra oraz spinki czy zegarek powinny być w tym samym tonie.

Warto także zadbać o to, by pasek miał po prostu odpowiednią długość, gdyż nie skorzystamy ze zbyt krótkiego, a zbyt długi może wyglądać nieestetycznie. Można też skorzystać z zamiennika, jakim są różnego rodzaju szelki.

slipy sloggi