Elegancki trójkąt

Idealna męska sylwetka wydaje się dość łatwa do określenia – zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. W ciemno można powiedzieć, że 90% ankietowanych udzieliłoby podobnej odpowiedzi. Doskonałe męskie ciało to szerokie barki, płaski brzuch, umięśnione ręce i nogi. Jeśli posiadasz właśnie taki typ sylwetki – możesz być z siebie dumny.

Na pewno włożyłeś wiele pracy w treningi i udało Ci się uzyskać efekty. Niestety, jest też zła wiadomość. Właśnie stałeś się posiadaczem sylwetki, którą szczególnie trudno wystylizować. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi strój oficjalny.

Jeśli chcesz ubrać się elegancko, pamiętaj, by raczej unikać niepotrzebnych dodatków. Twoja trójkątna budowa ciała sprawia, że mogą one wyglądać nieco zabawnie. Im prostszą stylizację wybierzesz, tym lepiej. „Trójkątnym” panom nie zaleca się również zakładania spodni w kant.

O ile wiec sytuacja tego nie wymaga, staraj się postawić raczej na pół-oficjalny strój. Nie warto wkładać pełnego garnituru tylko dlatego, że lubisz ubierać się oficjalnie. Jeśli nie wyglądasz w takim stroju wystarczająco dobrze, raczej szukaj alternatywy. A co zrobić, gdy już nie mamy wyboru i garnitur oraz spodnie w kant to jedyne rozwiązanie? Dobrym pomysłem będzie wybranie się do krawca lub skorzystanie z tego typu oferty w jednym ze sklepów odzieżowych.

Wiele znanych marek oferuje stroje szyte na miarę. Wprawdzie cena stylizacji będzie wówczas zwykle nieco wyższa, jednak efekt zdecydowanie lepszy. Niełatwo jest dobrać garnitur do trójkątnej sylwetki. Strój formalny dopasowany przez krawca rozwiązuje ten problem.